Category: Renkli Kelimelerim

Evet gerçekleştirmek istediğim hayallerden bir tanesi de tüm kaygılardan uzaklaşmış bir şekilde küçük bir çanta ile dünyanın maddi ve manevi ağır yüklerinden arındırılmış beden ve ruhla nostaljik trenlerle seyahate çıkmak. 1

Gerçekleştirmek İstediklerimden Biri; Nostaljik Tren Yolculuğu

Evet gerçekleştirmek istediğim hayallerden bir tanesi de tüm kaygılardan uzaklaşmış bir şekilde küçük bir çanta ile dünyanın maddi ve manevi ağır yüklerinden arındırılmış beden ve ruhla nostaljik trenlerle seyahate çıkmak.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız hafif bir alayımsı şekilde yıl 2019 olmuş sen trenle hemde nostaljik trenlerle yolculuk yapmaktan mı bahsediyorsun? Şimdilerde hızlı trenler, uçaklarla saatler içerisinde ulaşabileceğiniz mekanlara günleri alan nostaljik tren yolculuğundan bahsediyorsun? Diyebilirsiniz ve buna saygı duyduğumu belirterek sizler için yorucu veya zaman alıcı olan bu nostaljik tren yolculuğu benim gerçekleştirmek istediğim hayallerden sadece bir tanesi.

Kelimelerin tınısında hayat ne anlatabilir ki? Dediğinizi duyar gibiyim. Evet, ömrümüzü sığdırdığımız çocukluktan yaşlılığa kadar kelimelerin tınısıyla doldurulmuş hayatlarımız var. 2

Hayatın, Kelimelerin Tınısında Anlatmak İstediği

Kelimelerin tınısında hayat ne anlatabilir ki? Dediğinizi duyar gibiyim. Evet, ömrümüzü sığdırdığımız çocukluktan yaşlılığa kadar kelimelerin tınısıyla doldurulmuş hayatlarımız var.

Her biri farklı bir tını, renk, koku, özlem, sevgi, hüzün, sevinç olan kelimeler yaşamımızda derin izler bırakan mucizevî bir olay olarak görüyorum. Kelimeler tınısında hicranı yaşarız, umudu yakalamaya çalışırız, zaman zaman hayata bağlayan minik bir tebessüm ile zihinlerimizde beliriverir.